Zainspiruj sięZainspiruj się

Rzeczy z plastiku mogą być inspirujące, pożyteczne, wygodne. Mogą stać się meblem, ubraniem, śpiworem. Na stronie Świat bez odpadów zobaczysz, jak może wyglądać drugie życie Twojej butelki.
02 / 07 / 2020

Poszłam na plogging w Warszawie. Pod koniec treningu śmieci było tak dużo, że nie mogłam ich unieść

Szklane i plastikowe butelki, opakowania po papierosach, kisielach, batonach, zużyte środki higieniczne i plastikowe siatki pełne innych odpadów. To wszystko znajduje się na ulicach i trawnikach, a większość osób przechodzi obojętnie. Ja tak nie potrafię. Podczas krótkiej przebieżki po mojej okolicy w Warszawie zebrałam tak dużo śmieci, że nie byłam w stanie ich unieść.

czytaj
02 / 06 / 2020

Oni byli zero waste, zanim to było modne. Najlepsze sposoby naszych rodziców i dziadków na ponowne wykorzystanie codziennych przedmiotów

Obecnie generujemy ogromną ilość odpadów, co często może wydawać nam się nieuniknione. Co więcej, mamy wrażenie, że od zawsze tak było.

czytaj
01 / 05 / 2020

Każdy moment jest dobry, aby zacząć. Jak wdrożyć proste zasady less waste w swoim domu?

Less-waste to działania, jakie możemy podjąć, żeby ograniczyć ilość produkowanych przez nas odpadów. To podejście może wdrożyć każde z nas. Podczas gdy ruch no-waste odstrasza wiele osób swoją radykalnością, less-waste proponuje małe kroki. Najtrudniejszy jest pierwszy z nich, a potem już idzie coraz łatwiej!

czytaj
05 / 04 / 2020

Czy wiesz, jak wykorzystać ponownie te produkty?

Marnowanie jedzenia, to problem globalny. Szacuje się, że na świecie wyrzuca się co roku 1/3 produkowanego jedzenia. Jak wynika z danych Eurostatu, w samej Polsce do śmieci trafia rocznie ponad 9 milionów ton żywności, której zdecydowana większość mogłaby zostać wykorzystana.

zobacz infografikę
wczytaj więcej

11 lat do świata bez odpadów

Czy to możliwe? Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!

dowiedz się więcej

Partnerzy:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj