Zainspiruj sięZainspiruj się

Rzeczy z plastiku mogą być inspirujące, pożyteczne, wygodne. Mogą stać się meblem, ubraniem, śpiworem. Na stronie Świat bez odpadów zobaczysz, jak może wyglądać drugie życie Twojej butelki.
04 / 01 / 2022

Unikaj plastiku! Ale którego?

To prawda, że powinniśmy unikać używania tworzyw sztucznych, które są zagrożeniem dla naszego środowiska. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Dlatego tak ważne jest, abyśmy pamiętali, że plastik plastikowi nierówny. Poznaj siedem oznaczeń, które pomogą Ci w dokonywaniu właściwych wyborów!

czytaj
04 / 11 / 2021

Jak segregować świąteczne odpady? Sprawdź się w naszym quizie

W Polsce segregujemy odpady na pięć frakcji, ale cały czas sprawia nam to problem. Czy myślisz, że robisz to dobrze? Sprawdź się w naszym świątecznym quizie!

czytaj
05 / 05 / 2021

Kilka trików na piknik w duchu less waste

Życie w bardziej ekologicznym stylu to już nie ekstrawagancja, to konieczność. Ziemia tonie w śmieciach, ba - śmietniskiem jest już nawet orbita naszej planety. Less-waste nie musi jednak oznaczać less-fun i nie wymaga ogromnych wyrzeczeń. Jak powiedziała Anne-Marie Bonneau, kucharka zero-waste, “nie potrzebujemy garstki ludzi, którzy z zero-waste radzą sobie perfekcyjnie, potrzebujemy miliona tych niedoskonałych”. Oto kilka prostych trików, dzięki którym spotkanie z przyjaciółmi na łonie natury... będzie dla niej przyjazne.

czytaj
05 / 03 / 2021

Woda po gotowaniu – czy wiesz, co z nią zrobić?

Większość z nas odruchowo pozbywa się wody pozostałej po gotowaniu warzyw, ryżu czy makaronu, nie znajdując dla niej dalszego zastosowania. To błąd, gdyż w ten sposób marnujemy nie tylko samą wodę. Razem z nią wylewamy mnóstwo witamin, minerałów i składników odżywczych, pozostałych po obróbce termicznej. Ten niedoceniany płyn ma naprawdę mnóstwo zastosowań. Sprawdź, czy je znasz!

czytaj
wczytaj więcej

11 lat do świata bez odpadów

Czy to możliwe? Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!

dowiedz się więcej

Strona powstała we współpracy z:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj