Coraz częściej segregujemy odpady – tak wynika z przeprowadzonej w zeszłym roku przez Ofeminin i Coca-Cola ankiety o recyklingu w ramach realizowanego wspólnie projektu „Świat Bez Odpadów”. Robi to aż 70 proc. z nas. Jednocześnie 21 proc. Polaków przyznaje, że wciąż nie ma pewności, czy wykonuje to poprawnie.
Niewielka przestrzeń wymaga sprytnych rozwiązań. Zwłaszcza, kiedy chcemy żyć bardziej ekologicznie, a odpowiednia segregacja odpadów zajmuje sporo miejsca. Jak w łatwy sposób sortować śmieci w małym mieszkaniu? Razem z Coca-Cola stworzyliśmy w tym temacie krótki poradnik.
Społecznicy, gwiazdy social mediów jak Pan Buźka, czy znaczący partnerzy na czele z Coca-Cola, zapragnęli zmienić Giżycko, Lublin, Niepołomice i Wieliczkę w najbardziej ekologiczne miasta w Polsce! Pomogli mieszkańcy i goście, którzy tłumnie wzięli udział w sprzątaniu terenów leśnych oraz w pełnych atrakcji spotkaniach promujących ochronę środowiska. – Bardzo chcę, by do ludzi dotarł przekaz pokazujący, że śmiecenie w przyrodzie radykalnie obniża jakość naszego życia, zagraża nam i zwierzętom i jest, po prostu, wielkim obciachem – mówił ze sceny w Niepołomicach Rafał Sonik, założyciel Stowarzyszenia Czysta Polska.
Z danych Lasów Państwowych wynika, że rocznie do polskich lasów trafia ponad 100 tysięcy metrów sześciennych śmieci. Taka ilość wypełniłaby ponad 1000 tirów. Stowarzyszenie Czysta Polska rozpoczyna nowy projekt edukacyjny, na który złożą się cztery akcje w różnych częściach Polski. „Czyste Lasy” mają na celu nie tylko zebranie śmieci, ale przede wszystkim zwiększenie świadomości ekologicznej i zwrócenie uwagi na to, jak zostawić dobry ślad w naturze. Taki, który pozwoli obecnym i kolejnym pokoleniom cieszyć się czystą naturą.
Czy to możliwe? Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!
dowiedz się więcej