Zainspiruj sięZainspiruj się

Rzeczy z plastiku mogą być inspirujące, pożyteczne, wygodne. Mogą stać się meblem, ubraniem, śpiworem. Na stronie Świat bez odpadów zobaczysz, jak może wyglądać drugie życie Twojej butelki.
28 / 03 / 2023

System kaucyjny? To możliwe, jednak jeszcze nie u nas

Każdego roku na polski rynek trafia około 220 tys. Ton plastikowych butelek PET. I każda z tych ton mogłaby wrócić na niego ponownie. Oczywiście pod warunkiem, że wszystkie butelki trafiałyby do recyklingu. Tak niestety się nie dzieje. Jak wynika z raportu GUS, na 100 butelek PET do recyklingu trafia w Polsce zaledwie 35. Oczywiście jest lepiej niż kiedyś, ale czy nie mogłoby być jeszcze lepiej? Mogłoby!

czytaj
22 / 11 / 2022

Prawidłowa segregacja odpadów – poznaj zasady

Coraz częściej segregujemy odpady – tak wynika z przeprowadzonej w zeszłym roku przez Ofeminin i Coca-Cola ankiety o recyklingu w ramach realizowanego wspólnie projektu „Świat Bez Odpadów”. Robi to aż 70 proc. z nas. Jednocześnie 21 proc. Polaków przyznaje, że wciąż nie ma pewności, czy wykonuje to poprawnie.

czytaj
27 / 10 / 2022

Segregacja odpadów w małym mieszkaniu. O czym pamiętać?

Niewielka przestrzeń wymaga sprytnych rozwiązań. Zwłaszcza, kiedy chcemy żyć bardziej ekologicznie, a odpowiednia segregacja odpadów zajmuje sporo miejsca. Jak w łatwy sposób sortować śmieci w małym mieszkaniu? Razem z Coca-Cola stworzyliśmy w tym temacie krótki poradnik.

czytaj
20 / 10 / 2022

„Czyste Lasy” odmieniają Polskę. Tłumy mieszkańców pokazały, że śmiecenie to wielki obciach

Społecznicy, gwiazdy social mediów jak Pan Buźka, czy znaczący partnerzy na czele z Coca-Cola, zapragnęli zmienić Giżycko, Lublin, Niepołomice i Wieliczkę w najbardziej ekologiczne miasta w Polsce! Pomogli mieszkańcy i goście, którzy tłumnie wzięli udział w sprzątaniu terenów leśnych oraz w pełnych atrakcji spotkaniach promujących ochronę środowiska. – Bardzo chcę, by do ludzi dotarł przekaz pokazujący, że śmiecenie w przyrodzie radykalnie obniża jakość naszego życia, zagraża nam i zwierzętom i jest, po prostu, wielkim obciachem – mówił ze sceny w Niepołomicach Rafał Sonik, założyciel Stowarzyszenia Czysta Polska.

czytaj
wczytaj więcej

11 lat do świata bez odpadów

W 2019 roku Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!

dowiedz się więcej

Strona powstała we współpracy z:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj