Zainspiruj się Zainspiruj się

Rzeczy z plastiku mogą być inspirujące, pożyteczne, wygodne. Mogą stać się meblem, ubraniem, śpiworem. Na stronie Świat bez odpadów zobaczysz, jak może wyglądać drugie życie Twojej butelki.
08 / 05 / 2020

Czy wiesz, jak wykorzystać ponownie te produkty?

Marnowanie jedzenia, to problem globalny. Szacuje się, że na świecie wyrzuca się co roku 1/3 produkowanego jedzenia. Jak wynika z danych Eurostatu, w samej Polsce do śmieci trafia rocznie ponad 9 milionów ton żywności, której zdecydowana większość mogłaby

zobacz infografikę
12 / 12 / 2019

Przygotuj się na Święta zero waste. 7 sposobów, jak poradzić sobie z odpadami

Wielu z nas popełnia ten sam błąd i przygotowuje na święta za dużo jedzenia, co skutkuje tym, że przynajmniej część z przygotowanych rzeczy ląduje w koszu. Boże Narodzenie to też czas, w którym wzrasta ilość generowanych odpadów - choćby poprzez prezenty.

czytaj
14 / 10 / 2019

Ekologiczne życie w wielkim mieście wcale nie jest takie łatwe

Przez tydzień żyłem w zgodzie z „zero waste”: starałem się nie kupować opakowań i nie wyrzucać jedzenia. Oto wyniki eksperymentu.

zobacz wideo
02 / 10 / 2019

Design z recyklingu. Ze zużytych butelek można zrobić stylowe meble i gadżety

Są różne pomysły, jak wykorzystać zużyty plastik. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że butelki po szamponach i domowej chemii można przetopić na bezpieczne place zabaw dla dzieci. Tym razem wybraliśmy pięć najciekawszych pomysłów na użyteczne i przede wszys

czytaj
wczytaj więcej

11 lat do świata bez odpadów

Czy to możliwe? Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!

dowiedz się więcej

Partnerzy:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj