Zainspiruj się Zainspiruj się

Rzeczy z plastiku mogą być inspirujące, pożyteczne, wygodne. Mogą stać się meblem, ubraniem, śpiworem. Na stronie Świat bez odpadów zobaczysz, jak może wyglądać drugie życie Twojej butelki.
14 / 10 / 2019

Ekologiczne życie w wielkim mieście wcale nie jest takie łatwe

Przez tydzień żyłem w zgodzie z „zero waste”: starałem się nie kupować opakowań i nie wyrzucać jedzenia. Oto wyniki eksperymentu.

zobacz wideo
02 / 10 / 2019

Design z recyklingu. Ze zużytych butelek można zrobić stylowe meble i gadżety

Są różne pomysły, jak wykorzystać zużyty plastik. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że butelki po szamponach i domowej chemii można przetopić na bezpieczne place zabaw dla dzieci. Tym razem wybraliśmy pięć najciekawszych pomysłów na użyteczne i przede wszys

czytaj
02 / 08 / 2019

Plac zabaw ze starych butelek? Czemu nie! Oto pięć najlepszych nowych pomysłów na plastik z recyklingu

czytaj
30 / 07 / 2019

Przez tydzień segregowałem 45 rodzajów odpadów, jak mieszkańcy Kamikatsu

W Polsce wielu ludzi wciąż ma problem z segregowaniem odpadów na 5 frakcji. Tymczasem mieszkańcy japońskiego miasteczka Kamikatsu dzielą je na 45 rodzajów i dzięki temu poddają recyklingowi ponad 80% swoich odpadów.

zobacz wideo
wczytaj więcej

11 lat do świata bez odpadów

Czy to możliwe? Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!

dowiedz się więcej

Partnerzy:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj