Zainspiruj się Zainspiruj się

Rzeczy z plastiku mogą być inspirujące, pożyteczne, wygodne. Mogą stać się meblem, ubraniem, śpiworem. Na stronie Świat bez odpadów zobaczysz, jak może wyglądać drugie życie Twojej butelki.
02 / 08 / 2019

Plac zabaw ze starych butelek? Czemu nie! Oto pięć najlepszych nowych pomysłów na plastik z recyklingu

czytaj
30 / 07 / 2019

Przez tydzień segregowałem 45 rodzajów odpadów, jak mieszkańcy Kamikatsu

W Polsce wielu ludzi wciąż ma problem z segregowaniem odpadów na 5 frakcji. Tymczasem mieszkańcy japońskiego miasteczka Kamikatsu dzielą je na 45 rodzajów i dzięki temu poddają recyklingowi ponad 80% swoich odpadów.

zobacz wideo
26 / 07 / 2019

Jaka przyszłość czeka plastik? Sprawdź pomysły wynalazców

Zwiększa się świadomość społeczeństwa na temat plastiku i tego, jak go wykorzystywać. To surowiec, który znajduje wiele zastosowań nawet po pierwszym użyciu, co udowadniają wynalazcy na całym świecie. Można go użyć do budowy dróg, przerobić na cegły, płyt

czytaj
24 / 07 / 2019

"Domowe Pole Minowe", odc. 5, seria 3: dom zero waste. Goście: Jagna Niedzielska i Małgorzata Ohme

Najwyższa pora, by podjąć działania wspierające troskę o środowisko. Jak zacząć działać? Jak najlepiej uczyć ekologii nasze dzieci? O tym, jak to robić, Justyna Kozłowska w programie "Domowe Pole Minowe" rozmawiała ze swoimi gośćmi - Jagną Niedzielską, kt

zobacz wideo
wczytaj więcej

11 lat do świata bez odpadów

Czy to możliwe? Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!

dowiedz się więcej

Partnerzy:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj