Konkurs

Małymi krokami Małymi krokami do celu Do celu

Konkurs zakończony. Dziękujemy za wszystkie prace konkursowe. Poznaj zwycięzców.

1. miejsce Albin Marciniak

Od jesieni 2011 organizuję cykl akcji Czyste Góry Czyste Szlaki. W 2012 zainicjowałem i poprowadziłem akcję „Największe sprzątanie Tatr w historii - Czyste Tatry 2012 (przekazałem tą akcję Rafałowi Sonikowi). Czyste Góry Czyste Szlaki to kilkadziesiąt zorganizowanych akcji i wiele ton zebranych śmieci. Nie wszystko odbywa się w blasku jupiterów, kamer czy aparatów dziennikarzy. W najbliższy weekend ponownie wyruszamy na górskie szlaki w wielu pasmach w całej Polsce. Informacja była rozsyłana do wielu instytucji i do wielu mediów. Czy kogoś to zainteresowało poza małymi grupkami ludzi biorących udział ? nie ! I myślę że także i Was to nie zainteresuje, … najbliższa akcja: https://klubpodroznikow.com/akcje-eko-180/2719-czyste-gory-czyste-szlaki-2019-polska oraz wiele poprzednich: https://klubpodroznikow.com/akcje-eko

Albin Marciniak (bez wpływów, układów, znajomości …)

2. miejsce Małgorzata Chomiszczak

Kolaż przedstawia kilka zdjęć z naszej zbiórki elektroodpadów i zużytych baterii dla społeczności lokalnej. Organizujemy zbiórki regularnie, do tej pory udało nam się to 10 razy. Odpady przekazujemy do Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów lub firmy Remondis. Informacje o zbiórce przekazujemy na naszej stronie internetowej, na portalach społecznościowych i na plakatach. W ostatniej zbiórce zebraliśmy 70 kg baterii i 324 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Cieszymy się bardzo, że ten sprzęt zostanie zneutralizowany, a strychy, garaże, pawlacze i … lasy będą czystsze. Dodatkową zaletą jest integracja społeczności szkolnej z mieszkańcami. I lekcja ekologii w praktyce. A kolejna zbiórka już we wrześniu :)

3. miejsce Maja Pazdzior-Matczuk

Nasze dwie ukochane Coreczki Lili i Nataszka Matczuk zorganizowały spontaniczne spotkanie mieszkańców naszego pięknego Janowa koło Chelma.Rozlepily plakaty wykonane własnoręcznie informujące o wielkim sprzątaniu 13 kwietnia 2019 roku.Zaskoczyla nas grupa około 40 mieszkańców.Razem nazbieraliśmy w lesie( w którym wszyscy mieszkamy),wśród ścieżek i ulic około 100 worków śmieci (120lx100). Były tam wózki,części samochodowe,butelki i inne wynalazki.Pytanie dlaczego ludzie płacąc za wywoz,wyrzucaja śmieci nawet domowe do lasu.Tydzien przed akcją znaleziono w lesie big bagi przewiezione dużym busem.Dzieki pomocy Soltysa,worki z odpadami zostały następnego dnia zabrane przez gminę.Teraz usiłujemy sprawić by gmina podarowała śmietniczki,gdzie moznaby wyrzucać drobne śmieci.Dziekujemy wszystkim.Akcja będzie cykliczna

Nagrody

Za najlepszą pracę Voucher o wartości 700 zł brutto do wykorzystania w zupiarniach sieci Soup Culture oferującej wegańskie i wegetariańskie zupy kremy - wszystkie podawane w jadalnych, ekologicznych pojemnikach na zupy.

Za wszystkie trzy wyróżnione prace Ekologiczne trio – plecak, torba na tablet i nerka – unikatowe dodatki stworzone z wykorzystanych banerów reklamowych Coca-Cola zgodnie z ideą Świata bez Odpadów.

Wszystkie trzy prace zostaną również opublikowane na greenlab.pl jako inspiracja dla innych.

Partnerzy:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj