DziałajDziałaj

Dbajmy wspólnie o środowisko. Nawet najmniejsze czynności złożone razem dają wymierny rezultat. Podejmij działanie dla dobra planety już dziś!

Już dziś razem z nami zacznij segregować śmieci

DOŁĄCZ

Zobacz jak wygląda drugie życie butelki

ZAGRAJ

Konkurs „Świat bez odpadów – recyklomat w Twojej gminie” zakończony.

KONKURS
01 / 07 / 2020

Zakupy bez opakowań w duchu zero waste?

To możliwe, ale taka zmiana wymaga wytrwałości i czasu. Wciąż używamy wielu jednorazówek, wciąż zdarza się nam kupować produkty spożywcze w torebkach i foliowych paczkach. Są jednak zasady dzięki którym świadome, generujące mniej odpadów zakupy staną się łatwiejsze. Zacznij już dziś!

zobacz infografikę
03 / 04 / 2020

Oszczędzanie wody - co ty możesz zrobić?

Polska wysycha. Po bardzo suchej zimie nastała wiosna, która również nie jest wystarczająco deszczowa.W dodatku eksperci zapowiadają, że lato będzie upalne. Ten rok upłynie nam więc pod znakiem nie tylko pandemii, ale i ograniczonego dostępu do wody. Czarny scenariusz jest taki, że zabraknie jej nawet w kranach.

czytaj
03 / 02 / 2020

Chcę być eko, ale… Obalamy najczęstsze wymówki

Niby wiesz, że ekologia to ważna sprawa, i chcesz jak najlepiej dla środowiska. Ale w praktyce jakoś nie do końca ci to wychodzi. Zawsze jest jakaś przeszkoda, która nie pozwala wprowadzić zmian w codziennym życiu. Znamy twoje wymówki i mamy na nie odpowiedzi!

czytaj
wczytaj więcej

11 lat do świata bez odpadów

Czy to możliwe? Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!

dowiedz się więcej

Partnerzy:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj