DziałajDziałaj

Dbajmy wspólnie o środowisko. Nawet najmniejsze czynności złożone razem dają wymierny rezultat. Podejmij działanie dla dobra planety już dziś!

Już dziś razem z nami zacznij segregować śmieci

DOŁĄCZ

Zobacz jak wygląda drugie życie butelki

ZAGRAJ

Konkurs „Świat bez odpadów – recyklomat w Twojej gminie” zakończony.

KONKURS
23 / 12 / 2021

Jak uratować planetę? Musimy zacząć wychodzić na zero

Stężenie gazów cieplarnianych w atmosferze utrzymuje się obecnie na rekordowo wysokim poziomie. Naraża to naszą planetę na dalsze ocieplenie i kryzys klimatyczny. Właśnie dlatego firma Coca-Cola podjęła zobowiązanie o osiągnięciu zerowej emisji netto w Europie do roku 2040.

czytaj
23 / 04 / 2021

Drażnią cię śmieci w okolicy? Oto, co możesz z nimi zrobić

Wychodząc z domu, potykasz się o śmieci i nie możesz już dłużej patrzeć na trawnik, który przypomina jedno wielkie wysypisko śmieci? Nie musisz być bierny. Weź sprawy w swoje ręce i zadbaj o otaczającą cię przestrzeń. Poniżej znajdziesz 5 sposobów na pozbycie się śmieci z twojej okolicy.

czytaj
03 / 08 / 2020

Zakupy bez opakowań w duchu zero waste?

To możliwe, ale taka zmiana wymaga wytrwałości i czasu. Wciąż używamy wielu jednorazówek, wciąż zdarza się nam kupować produkty spożywcze w torebkach i foliowych paczkach. Są jednak zasady dzięki którym świadome, generujące mniej odpadów zakupy staną się łatwiejsze. Zacznij już dziś!

zobacz infografikę
20 / 05 / 2020

Oszczędzanie wody - co ty możesz zrobić?

Polska wysycha. Po bardzo suchej zimie nastała wiosna, która również nie jest wystarczająco deszczowa. W dodatku eksperci zapowiadają, że lato będzie upalne. Ten rok upłynie nam więc pod znakiem nie tylko pandemii, ale i ograniczonego dostępu do wody. Czarny scenariusz jest taki, że zabraknie jej nawet w kranach.

czytaj
wczytaj więcej

11 lat do świata bez odpadów

Czy to możliwe? Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!

dowiedz się więcej

Strona powstała we współpracy z:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj