Dowiedz sięDowiedz się

Plastikowe opakowania to duża wygoda, ale też duża odpowiedzialność. Na stronie Świat bez odpadów dowiesz się, że opakowania mogą mieć drugie życie
08 / 03 / 2023

Wrzucasz plastikową butelkę i dostajesz pieniądze. Czy system kaucyjny się sprawdza?

Do 2029 roku każdy kraj UE musi zrealizować cel zbiórki do recyklingu jednorazowych opakowań z plastiku po napojach na poziomie 90 procent. Zadanie nie jest proste, ale pomóc ma nam w tym system kaucyjny. Na czym polega i jak powinien funkcjonować? Magdalena Bober i i Bartosz Kańtoch mówią "sprawdzam" i lecą prosto do Estonii, gdzie system funkcjonuje od 2005 roku.

zobacz wideo
09 / 12 / 2022

Dlaczego warto segregować odpady i co dzieje się z plastikową butelką, gdy trafi do odpowiedniego kosza?

Jak wynika z raportu GUS, aktualnie w Polsce na 100 butelek PET do recyklingu trafia zaledwie 35. To wynik znacznie gorszy niż u naszych zachodnich sąsiadów. Aby poprawić kiepskie statystyki, warto lepiej przyłożyć się do codziennej segregacji odpadów. Razem z Coca-Cola pokazujemy, na czym dokładnie polega recykling butelek PET.

czytaj
21 / 06 / 2022

Co wraca do Polaków dzięki recyklingowi?

Michał Bachowski spotkał się z Izabelą Morawską, która powiedziała mu o pozytywnych efektach segregowania odpadów oraz produktach z recyklingu, które dzięki temu do nas wracają.

zobacz wideo
16 / 05 / 2022

Eko lubi wracać - wyniki ankiety

Eko lubi wracać - wyniki ankiety

zobacz infografikę
wczytaj więcej

11 lat do świata bez odpadów

W 2019 roku Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!

dowiedz się więcej

Strona powstała we współpracy z:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj