Dowiedz sięDowiedz się

Plastikowe opakowania to duża wygoda, ale też duża odpowiedzialność. Na stronie Świat bez odpadów dowiesz się, że opakowania mogą mieć drugie życie
02 / 09 / 2020

Małe zmiany – duży efekt. Kroki ku czystszej planecie

Początkowo śmieci były niemal w całości biodegradowalne. Nie generowaliśmy odpadków, które mogły trwale zanieczyścić środowisko – a jeśli już, były to odpady pochodzące z naturalnych surowców, takich jak ceramika czy szkło. Później przyszedł czas na tworzywa sztuczne. Wtedy trochę się pogubiliśmy. Ale jest szansa, że z tej drogi uda się zawrócić. W granicach rozsądku.

czytaj
04 / 07 / 2020

Quiz: Jak dużo wiesz o segregowaniu śmieci? Sprawdź się!

Segregowanie odpadów idzie nam coraz lepiej. Szczególnie, że rośnie liczba Polaków, którzy są świadomi tego jak bardzo śmieci obciążają naszą planetę, a co za tym idzie coraz chętniej zdobywamy wiedzę, edukujemy się w zakresie ekologii. Niektórzy taką naukę traktują jako wypełnienie postanowienia na równi z tym o aktywności fizycznej. Niestety nadal tylko 10 proc. odpadów z tworzyw sztucznych trafia do recyklingu. Najprawdopodobniej jest to spowodowane nieumiejętną segregacją odpadów bądź jej całkowitym brakiem. Sprawdź swoją wiedzę o segregacji odpadów w naszym quizie.

czytaj
02 / 04 / 2020

Jak żyć w czasie pandemii w zgodzie z filozofią less waste? 5 najważniejszych sposobów

COVID-19 zmienił rzeczywistość społeczną i wszyscy musimy to zaakceptować. Choć powoli wchodzimy w fazę luzowania obostrzeń to środki ostrożności, jak jednorazowe rękawiczki, maseczki czy płyny dezynfekujące, zostaną z nami jeszcze na bardzo długo. Jak w tym wszystkim spróbować podejmować działania less waste?

czytaj
02 / 04 / 2020

Porządki w szafie - sześć pomysłów na to, co zrobić ze starymi ubraniami

W kupieniu nowych ciuchów nie ma nic trudnego. Ale jeśli chcesz żyć bardziej świadomie, starasz się ograniczyć zakupy i wybierać rozsądniej nowe łupy. Jednak nawet w takim przypadku na pewno masz w szafie rzeczy, które już ci nie służą albo po prostu wyszły z mody. Co zrobić ze starymi ubraniami, żeby być przyjaznym planecie i nie popadać w eko-skrajności?

czytaj
wczytaj więcej

11 lat do świata bez odpadów

Czy to możliwe? Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!

dowiedz się więcej

Partnerzy:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj