Plastikowe opakowania to duża wygoda, ale też duża odpowiedzialność. Na stronie Świat bez odpadów dowiesz się, że opakowania mogą mieć drugie życie. Tekst został przygotowany przez Noizz we współpracy z Fundacją Coca-Cola.
Pięć koszy, pięć kolorów – segregacja śmieci stała się naszym obywatelskim obowiązkiem, ale i wyzwaniem. Bo jak się okazuje proste błędy związane z segregacją domowych odpadów popełniamy codziennie. Jak ich uniknąć? Przygotowaliśmy dla was wideo-poradnik.

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, że podczas segregacji nie wszystko jest tym, co nam się wydaje, a mokre, brudne, czy potłuczone rzeczy nie zawsze nadają się do ponownego przetworzenia. Czy wiedzieliście na przykład, że opakowań po jogurtach nie trzeba myć przed wyrzuceniem do pojemnika z plastikiem, a resztki mięsa po obiedzie nie powinny trafić do kosza z bioodpadami? Takich haczyków jest o wiele więcej i zanim następnym razem zechcecie wyrzucić karton po mleku do niebieskiego worka z papierem – zastanówcie się dobrze albo obejrzyjcie nasz filmik z eko poradami, jakich błędów nie popełniać przy segregowaniu śmieci.

11 lat do świata bez odpadów

Czy to możliwe? Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!

dowiedz się więcej

Partnerzy:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj